BUCURESTI

INGINER SISTEME SECURITATE INCENDIU SI BMS

Responsabilitati:

  • Participi la vizite tehnice alături de reprezentanți ai clientului (și/sau alți subcontractori) pentru a determina soluțiile tehnice potrivite;
  • Examinezi datele tehnice primite de la client și/sau subcontractori pentru analiză și sinteză;
  • Oferi suport echipei în elaborarea ofertelor de servicii și proiecte BMS;
  • Configurezi și instalezi sisteme de Building Management System (BMS) pentru clădiri inteligente;
  • Pui în aplicare sisteme de control pentru iluminat, ventilație / încălzire și automatizări diverse;
  • Optimizezi eficiența activităților personalului din subordine, asigurându-te de distribuirea adecvată a sarcinilor și resurselor;
  • Monitorizezi desfășurarea activităților în concordanță cu planurile și termenele stabilite prin contract;
  • Inspectezi documentația tehnică de execuție și vei comunica dacă sunt necesare modificări sau completări;
  • Coordonezi execuția lucrărilor de traseu și cablare, livrarea echipamentelor specifice și montajul acestora, în conformitate cu proiectul aprobat;
  • Urmaresti evoluția lucrărilor pe grafic și vei alerta managementul în caz de întârzieri, propunând măsuri adecvate;
  • Vei raporta periodic managementului progresul fizic al lucrărilor;
  • Întocmești documentele de recepție;
  • Organizezi recepția obiectivului finalizat și vei participa la procedura de recepție;

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul electric, automatizare si certificari in domeniul curentilor slabi;
  • Experienta minim 3 an in domeniu;
  • Capacitate de planificare si organizare;
  • Permis auto;
  • Cunostiinte de baza IT, networking
  • Operare PC, Word, Excel, Outlook, etc.;
  • Abilități de comunicare, prezentare, relaționare;
  • Spirit de inițiativă, orientare spre rezultat;
  • Disponibilitate pentru deplasări: București + zone limitrofe și în țară.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-o companie de succes, cu o cultură organizațională deschisă și dinamică;
  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea și creșterea echipei noastre prin identificarea celor mai buni candidați;
  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare (asigurare medicală privată, telefon, laptop, mașină);
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
  • Bonusuri de performanta acordate anual in functie de obiectivele realizate;

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și motivată, te invităm să aplici pentru poziția de Inginer Sisteme Securitate Incendiu și BMS. Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

    Alte posturi

    Bucuresti

    Desenator tekla

    Bucuresti

    Inginer proiectant structuri (senior)

    Bucuresti, balotesti, brasov, calarasi, caransebes, cluj-napoca, craiova, oradea, otelul rosu, slobozia, tulcea, valea doftanei

    Gestionar