BUCURESTI

INGINER PROIECTANT STRUCTURI

#Carieră, nu doar job.

Postul este pentru București.

Suntem în căutarea unui Inginer proiectant de structuri care să se alăture echipei noastre de proiectare.

Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa tanara, dinamica si sa ai posibilitatea de a lucra in cadrul unor proiecte de anvergura asteptam cu nerabdare candidatura ta.

Candidatul ideal:

  • Absolvent al Facultatii de Construcţii Civile, Industriale si Agricole
  • Cunoştinţe ale programelor: Nemetschek Allplan, Etabs, Microsoft Office (Excel, Word, Outlook);
  • Constituie avantaj cunoasterea programelor de calcul sectional: Response2000, CSiCol, Xtract;
  • Cunoștințe privind normativele de proiectare;

Sarcini și responsabilități:

  • Modelarea structurii de rezistență in programe specifice;
  • Dimensionarea şi verificarea elementelor structurale, conform normelor în vigoare;
  • Întocmirea pieselor desenate și a pieselor scrise, inclusiv liste de cantitati de lucrari, in toate fazele proiectului (faza SF/DALI, DTAC sau PTh/DE);
  • Participarea la vizitele in santier si asigurarea asistentei tehnice;
  • Participarea la sedintele de lucru.

Aptitudini:

  • Persoana comunicativa, pozitiva, organizata si atenta la detalii.
  • Capacitate de adaptare si de lucru in echipa.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Asigurare medicala privată;
  • Bonuri de masa;
  • Prime de sarbatori, bonus de performanta;
  • Posibilitatea de perfectionare, participarea la cursuri specializate.

    Alte posturi

    Bucuresti

    Desenator tekla

    Bucuresti

    Inginer proiectant structuri (senior)

    Bucuresti, balotesti, brasov, calarasi, caransebes, cluj-napoca, craiova, oradea, otelul rosu, slobozia, tulcea, valea doftanei

    Gestionar