BUCURESTI

INGINER PROIECTANT STRUCTURI (SENIOR)

#Carieră, nu doar job.

Suntem în căutarea unui Inginer Proiectant Structuri cu experiență care să se alăture echipei noastre de proiectare din București.

Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa dinamica, in plina dezvoltare si sa ai posibilitatea de a lucra in cadrul unor proiecte de anvergura asteptam cu nerabdare candidatura ta.

Candidatul ideal:

  • Absolvent al Facultatii de Construcţii Civile, Industriale si Agricole.
  • Cunoştinţe ale programelor: Nemetschek Allplan, Etabs, Microsoft Office (Excel, Word, Outlook);
  • Constituie avantaj cunoasterea programelor de calcul sectional: Response2000, CSiCol, Xtract;
  • Experiență relevantă în proiectarea și calcularea rezistenței structurilor;
  • Cunoștințe solide privind normativele de proiectare;

Sarcini și responsabilități:

  • Modelarea structurii de rezistență in programe specifice;
  • Dimensionarea şi verificarea elementelor structurale, conform normelor în vigoare;
  • Întocmirea pieselor desenate și a pieselor scrise, inclusiv liste de cantitati de lucrari, in toate fazele proiectului (faza SF/DALI, DTAC sau PTh/DE);
  • Colaborarea cu echipa de proiectare și cu alte departamente pentru a asigura implementarea corectă a proiectelor;
  • Verificarea și revizuirea documentației tehnice existente;
  • Participarea la vizitele in santier si asigurarea asistentei tehnice;
  • Participarea la sedintele de lucru.

Aptitudini:

  • Persoana comunicativa, pozitiva, organizata si atenta la detalii.
  • Capacitate de adaptare si de lucru in echipa.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Asigurare medicala privată;
  • Prime de sarbatori, bonus de performanta;
  • Posibilitatea de perfectionare, participarea la cursuri specializate.

    Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și motivată, te invităm să aplici pentru poziția de Inginer Proiectant Structuri.

    Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

      Alte posturi

      Bucuresti

      Desenator tekla

      Bucuresti, balotesti, brasov, calarasi, caransebes, cluj-napoca, craiova, oradea, otelul rosu, slobozia, tulcea, valea doftanei

      Gestionar