BUCURESTI

ECONOMIST

Cerinte:

  • Studii superioare in Stiinte Economice
  • Cunostinte foarte bune de operare in Microsoft Office (Word, Excel) si cunostinte despre legislatia fiscala specifica
  • Cunostinte de baza a principiilor contabile si fiscale
  • Limba engleza – nivel mediu
  • Capacitate de a lucra cu termene limita
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Planificare si organizare
  • Experiența/Cunostinte în domeniul asigurărilor constituie un avantaj
  • Cunostinte tehnice de analiza financiara si raportare;
  • Experienta de minim 3 ani pe un post de Economist/Contabil/Analist financiar

Responsabilitati:

a) In Departamentul Audit Intern:

  • Intocmeste diverse analize financiare la solicitarea conducerii companiei
  • Partener in procesul de audit intern
  • Efectuează misiuni de audit intern conform programării aprobate de management, precum și misiuni de audit intern ad-hoc;
  • Colectează elemente probante necesare pentru a trage concluzii și a exprima opinii asupra situațiilor auditate;
  • Întocmește rapoarte de audit, propunând măsuri și urmărind implementarea măsurilor aprobate de management;
  • Urmărește procedurile utilizate pentru elaborarea documentelor justificative, circulația acestora și modalitățile de contabilizare

b) In Departamentul Contabilitate

  • Administrare polite de asigurari de buna executie/participare la licitatie-specific in industria constructii
  • Negociaza si încheie polițe de asigurări cu brokeri agreati
  • Pregătește și prezintă rapoarte detaliate către management despre polițele încheiate
  • Oferă suport și consultanță la întrebările pe care le pot avea despre asigurări, înainte și după încheierea poliței
  • Îndeplinește task-uri administrative, precum menținerea unui istoric al polițelor încheiate
  • Se ocupă de reînnoirea/prelungirea polițelor

Beneficiile pe care le  oferim:

  • Pachet salarial atractiv -se va discuta in cadrul interviului;
  • Asigurare de Sanatate privata;
  • Prima de Paste/Craciun;
  • Tichete de masa;
  • Training tehnic intern de specialitate;
  • Mediu de lucru profesionist si oportunitati de dezvoltare profesionala.

    Alte posturi

    Timisoara

    Sef santier – retele apa canal

    Bucuresti

    Cost controller