BUCURESTI

SPECIALIST PROTECTIA MUNCII (in constructii)

Responsabilitati:

  • elaborarea şi actualizarea de instrucţiuni proprii de SSM;
  • realizarea evidenţelor cu privire la locurile de muncă cu condiţii deosebite şi accidente de muncă;
  • tine evidenta controalelor medicale si planifica efectuarea controalelor medicale periodice;
  • gestionarea relaţiei cu organele de specialitate ;
  • intocmirea documentaţiilor cu caracter tehnic de informare şi instruire a angajaţilor, în domeniul SSM;
  • participarea activa la stabilirea masurilor de prevenire si protectie colectiva in santier pentru toate locurile de munca din cadrul organizatiei;

Competente: operare Microsoft Office;

Cerinte:

  • cunoasterea si utilizarea unei metode de evaluare a riscurilor SSM si PSI;
  • cunostinte temeinice a legislatiei specifice SSM si PSI;
  • cunostinte si bune practici in domeniul constructii pentru prevenirea si protectia lucratorilor si aparare impotriva incediilor;
  • permis de conducere categoria B;

Profilul candidatului:

  • dispobilitate de deplasare;
  • bun organizator;
  • comunicativ;
  • bun orator;
  • capacitate de analiza si sinteza;

Studii si pregatire:

  • medii/superioare in domeniul tehnic;
  • curs SSM minim 80 de ore;
  • PSI

Beneficii:

  • salariu motivant;
  • tichete de masa; tichete cadou (Paste si Craciun);
  • asigurare medicala privata;
  • bonusuri anuale;
  • telefon;
  • laptop.

Daca te declari pasionat(a) de domeniul resurselor umane si doresti sa te alaturi unei echipe pasionate si ambitoase,  asteptam sa aplici CV-ul tau .

    Alte posturi

    Arad, salonta

    Manager proiect

    Bucuresti

    Inginer instalatii (ofertare/contractare/decontare)

    Bucuresti

    Inginer instalatii (executie)