BUCURESTI

SPECIALIST AUDIT INTERN

Locatie: București, Sector 1.

Cautam o noua persoana care doreste sa se alature echipei departamentului Audit Intern din cadrul companiei noastre.

Candidatul Ideal

  • Minim 3 ani experienta de lucru dovedita in aceeasi pozitie (avantaj experienta in firme de productie);
  • Studii superioare finalizate, master, cursuri de management, cunostinte tehnice in constructii (prezinta un avantaj);
  • Cunostiinte avansate de M/S Word, Excel, power user, Outlook ;
  • Cunoasterea legislatiei si reglementarilor specifice din domeniu;
  • Comunicativ, creativ, asertiv, hotarat, direct;
  • Capacitatea de a propune solutii si de a urmari implementarea lor;
  • Abilitatea de a manipula cantitati mari de date si de a compila rapoarte detaliate;
  • Abilitati analitice excelente, atentie mare la detalii.

Responsabilitati:

  • Efectueaza intregul ciclu de audit, inclusiv managementul riscurilor si managementul controlului asupra eficacitatii operatiunilor, fiabilitatii financiare si conformitatii cu toate directivele si reglementarile aplicabile;
  • Participa la intocmirea/revizuirea procedurilor operationale departamentale;
  • Verifica respectarea procedurilor operationale existente in conformitate cu politicile si procedurile interne;
  • Mentine o comunicare deschisa cu managementul si comitetul de audit;
  • Intocmeste diverse analize la solicitarea conducerii companiei;
  • Intocmeste toate documentele aferente sarcinilor si atributiilor care ii revin in cadrul activitatii de audit;
  • Stabileşte concluziile / constatările fundamentate pe baza analizei obiective a datelor selectate;
  • Prezintă şi arhivează raportul de audit intern anual conform legislaţiei în vigoare;
  • Responsabilitate în propunerea de măsuri pentru corectarea deficienţelor constatate, recuperarea pagubelor.

Beneficiile pe care le  oferim:

  • Pachet salarial atractiv -se va discuta in cadrul interviului;
  • Asigurare de Sanatate privata;
  • Prima de Paste/Craciun;
  • Tichete de masa;
  • Mediu de lucru profesionist si oportunitati de dezvoltare profesionala.

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și motivată, te invităm să aplici pentru poziția de Specialist Audit Intern.

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

    Alte posturi

    Bucuresti

    Macaragiu turn (cabina si telecomanda)

    Bucuresti

    Modelator 3d

    Bucuresti

    Manager automatizari