BUCURESTI

ARHIVIST

#Carieră, nu doar job.

Postul este pentru București.

Responsabilitati:

  • redactarea nomenclatorului arhivistic;
  • gestionarea fondului documentar;
  • prelucrarea documentelor;
  • utilizarea informațiilor din documente;
  • conservarea arhivei în depozit;
  • stabilirea valorii istorice şi practice a documentelor;
  • valorificarea informaţiilor din documente;
  • coordonarea activităţilor de conservare a arhivei în depozit;
  • coordonarea constituirii şi administrării arhivei;
  • elaborarea instrumentelor de lucru;
  • supravegheaza ordonarea fondul arhivistic, conform procedurilor interne și legislației în vigoare;
  • pregătește documentele pentru transfer de la departamentele interne la depozit;
  • asigură integritatea și securitatea documentelor;
  • oferă consultanță și suport tuturor departamentelor companiei.

Cerințe:

  • experiență anterioară-minim 2 ani;
  • cunoștințe solide despre intreg procesul de arhivare;
  • abilități excelente de comunicare;
  • capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe proiecte simultan;
  • atenție la detalii și abilități bune de organizare;
  • orientare către rezultate și capacitatea de a lucra în echipă;
  • studii universitare cu diplomă de licență în domeniile prevăzute în Standardul ocupațional de arhivist (limbă și literatură, limbi moderne aplicate, istorie, studii culturale). Pe lângă diploma de licență, este necesară și diploma de masterat/diploma postuniversitară în arhivistică și de un certificat eliberat de un centru autorizat de formare profesională, în urma parcurgerii cursului de arhivist.

Beneficii:

  • oportunitatea de a lucra într-o companie de succes, cu o cultură organizațională deschisă și dinamică;
  • posibilitatea de a contribui la dezvoltarea și creșterea echipei noastre prin identificarea celor mai buni candidați;
  • pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare;
  • oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și motivată, te invităm să aplici pentru poziția de Arhivist. Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

    Alte posturi

    Cluj-napoca

    Muncitor calificat

    Bucuresti

    Inginer instalatii (executie) – interioare

    Bucuresti

    Electrician